Dwie metody na oszczędzanie na kosmetykach

kosmetyk

Masz już dość tego, że za każdym razem, przy każdej pojedynczej wizycie w drogerii zostawiasz w tym sklepie przynajmniej ze dwieście, trzysta albo nawet czterysta złotych? W takim razie musisz nauczyć się nieco rozsądniej zarządzać budżetem, o ile tylko nie chcesz pójść z torbami.

Jak oszczędzać na kosmetykach? Otóż wystarczy skorzystać z dwóch poniższych (sprawdzonych!) metod. Są one tak proste, że błyskawicznie wcielisz je w życie, w końcu mogąc zadbać o swój portfel.

Przede wszystkim zastanów się, na jakich kosmetykach tracisz najwięcej, podczas gdy nie musisz wcale tego robić. Być może kupujesz sobie najdroższe perfumy, bo jesteś miłośniczką luksusowych zapachów, ale w ten sposób niestety żyjesz ponad stan, bo zarabiasz niewiele powyżej najniższej krajowej. Kupuj więc to, na co rzeczywiście cię stać. Dostosuj swoje kosmetyczne wybory do swoich teraźniejszych możliwości finansowych.

Pamiętaj też, że na niektóre rzeczy warto wydać ciut więcej (np. na dobry krem przeciwzmarszczkowy do twarzy lub serum z witaminą C), podczas gdy w innych sytuacjach śmiało można sięgać po najtańsze propozycje z drogerii, bo np. taki żel pod prysznic nie musi wcale dużo kosztować, by radzić sobie z doczyszczeniem i nieprzesuszeniem ciała (a to, czy będzie on ładnie pachnieć, nie powinno cię specjalnie interesować).

Druga metoda na oszczędzanie na kosmetykach polega natomiast na wybieraniu większych opakowań. Na pewno bez problemu zużyjesz największe opakowanie czy to żelu pod prysznic, czy to szamponu, czy to mydła do rąk. A gdy stawiasz na większą gramaturę produktu, ostatecznie (w przeliczeniu na gram bądź mililitr) płacisz za niego mniej – często nawet dwukrotnie bądź trzykrotnie mniej.

Ponadto w ten prosty sposób pozwalasz sobie na rzadsze robienie zakupów i zużywasz mniejszą ilość opakowań, w ten sposób redukując samodzielne zużycie plastiku. Duże opakowania naprawdę mają sens. Kosmetyki zużywane na co dzień zawsze kupuj w tych większych butelkach.

Podobne metody możesz zastosować także w przypadku produktów do polepszenia treningu i wytrzymałości w różnych dyscyplinach sportowych. Ponadto, jeśli szukasz świetnych porad i informacji ze świata sportu, zawsze możesz odwiedzić nhlonline.pl.